Головна » 2016 » Січень » 18 » Обережно грип!!!
Обережно грип!!!

В Погребищенському районі епідемічна ситуація по захворюваності на ГРВІ та грип починає ускладнюватись. На другому тижні 2016 року зареєстровано 66 випадків ГРВІ (приріст становить 10%), на третьому тижні – 79 випадків (приріст - 20%). З початку епідсезону грипу не реєструвалось, проліковано 8 пневмоній.

В Козятині та в Козятинському районі ситуація значно гірша. За перший тиждень 2016 року зареєстровано 59 випадків грипу та 370 - ГРВІ, що перевищує епідемічний поріг на 39%, на другому тижні – відповідно 94 та 350 випадків (перевищення епідпорогу на 41%), на третьому тижні на грип захворіло 132 особи, на ГРВІ – 382, що перевищує епідемічний поріг на 50,7%. Слід відмітити, що така висока захворюваність на І, ІІ та ІІІ тижні зареєстрована вперше за останні 20 років. Станом на 15.01.16.року зафіксовано 23 постгрипозних ускладнень (пневмонії), з них два летальних випадки. Першопричиною їх розвитку стало самолікування та пізнє звернення за медичною допомогою.

Наголошуємо ще раз, що грип – це вірусна інфекція, що вражає людей незалежно від статі та віку. Передається повітряно-краплинним шляхом при чханні, кашлі, під час розмови. Тому всі наші профілактичні заходи повинні бути направлені на уникнення контакту з хворими та попередження проникнення збудника в організм. Профілактика поділяється на специфічну та неспецифічну. Специфічна – це вакцинація. Неспецифічна включає в себе слідуюче:
  - уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції; триматися від хворого на відстані не менше 2-х метрів;
  - обмежити відвідини місць великого скупчення людей, розважальних заходів, дитячих дошкільних закладів;
  - часто провітрювати приміщення (не менше 3-х разів на день);
  - часто мити руки з милом, вмиватися, промивати носові ходи;
  - прагнути не торкатися очей, носа або рота немитими руками;
  - уникати обіймів, поцілунків та рукостискань;
  - прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою серветкою, яку одразу після використання потрібно викинути;
  - уникати переохолодження;
  - підвищувати захисні сили свого організму (загартування, повноцінне вітамінізоване харчування, прийом препаратів, які підвищують імунітет, уникати перевтоми та ін..);
  - прийом противірусних препаратів з метою профілактики здійснювати лише за рекомендацією лікаря.

Якщо у Вас вдома є особа, що захворіла на грип:
  - при перших ознаках захворювання хворого необхідно вкласти у ліжко і викликати лікаря, не займатися самолікуванням;
  - якщо температура тіла вище 38оС прийняти парацетамол або ібупрофен;
  - хворого розташувати в окремій кімнаті, виділити індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни;
  - особа, яка доглядає за хворим повинна носити 4-х шарову марлеву пов’язку, яку після прання господарським милом необхідно ретельно прасувати; можна одноразову, але і ту, і ту змінюють кожні 4 години;
  - після кожного контакту з хворим необхідно ретельно мити руки з милом;
  - проводити провітрювання приміщення декілька разів на добу та вологе прибирання, можна із застосуванням дезінфікуючих засобів;
  - мати одноразові носові серветки і корзину для використаних;
  - хворому забезпечити спокій, до приходу лікаря давати тепле пиття.

Керівникам установ, організацій, магазинів, аптек:
  - запровадьте масковий режим;
  - дотримуйтесь температурного режиму, режиму провітрювання;
  - вологе прибирання проводьте із застосуванням дезінфекційних засобів;
  - створіть умови для дотримання правил особистої гігієни (мило, одноразові рушники)

Не займайтесь самолікуванням, негайно при перших симптомах звертайтесь до лікаря. Ускладнення без лікування можуть розвиватися вже на другий-третій день, а звернення після 5-го дня від початку захворювання вважається пізнім та може призвести до летальних випадків.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!!!

Козятинське міськрайонне управління Держсанепідслужби

Переглядів: 1140 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0