Головна » 2016 » Лютий » 10 » Пам’ятний захід на честь загиблого героя
Пам’ятний захід на честь загиблого героя

Минув рік, як жорстока війна обірвала його молоде життя. Кажуть, що першими гаснуть ті зорі, що палають сильніше за всіх. Саме такі слова можна сказати про нашого земляка-героя Романа Грушка.

Нагадаємо, 30-річний старший солдат, оператор-навідник БМП Роман Миколайович Грушко загинув під час танкового обстрілу в районі Дебальцевого 9 лютого 2015 року. Роман був одружений та працював на залізниці. На службу мобілізований Липовецько-Погребищенським військкоматом. Він виконував свій громадянський обов’язок, не шкодуючи власного життя. Патріот захищав цілісність України і виборював мир для всіх нас.

Саме цього дня, 9 лютого, в центрі селища Погребище Перше біля пам’ятного знаку Роману Грушку зібралося багато людей: рідні, голова районної ради Володимир Павлюк, Адамівський сільський голова Віктор Вовченко, представники районного військового комісаріату, бойові побратими Романа та вдячні односельчани. Вони прийшли сюди, щоб вшанувати пам’ять загиблого героя.

Зі словами скорботи звернувся до присутніх голова Адамівської територіальної громади Віктор Вовченко та закликав громаду вшанувати пам’ять загиблого Героя хвилиною мовчання.

Відслужили панахиду за упокій нашого земляка священик Педосівського храму УПЦ КП, отець Богдан, настоятель Погребищенського храму св. Андрія Первозванного, отець Петро, священнослужитель Плисківського храму св. Параскеви, отець Богдан.

Під час заупокійного богослужіння було сказано, що сьогодні настав такий час, коли повстали ті, хто любить Україну всім серцем.

Також перед громадою виступив голова районної ради Володимир Павлюк. Він висловив співчуття родині загиблого та подякував за гідне виховання героя, який ціною власного життя виборював мир в Україні.

— Герої не вмирають! Вони живуть вічно в пам’яті народу, якому віддали найдорожче — своє життя, — зазначив голова районної ради.

Микола Терентійович Грушко, батько загиблого, у своєму виступі подякував присутнім за те, що зібралися вшанувати пам’ять його сина. Розповідав про те, як рівно рік тому телефонував Роману, а той розповідав про обстановку на Сході. Я пишаюся своїм сином, втираючи скупу батьківську сльозу, сказав Микола Терентійович.

Закінчилося дійство покладанням квітів до обеліска слави, який тепер став символом безсмертя героя.

Під час заходу не могли стримати сліз не тільки батьки та дружина, а й усі присутні. Разом з усією родиною схиляємо голови в скорботі за доброю людиною, хорошим сином, люблячим чоловіком та батьком, чудовим господарем і вірним сином своєї землі. Роман віддав своє життя в бою за Україну — загинув у чесній боротьбі за її незалежність, примноживши когорту Героїв, якими так багата українська історія.

Пам’ять про Романа Грушка, який ціною власного життя боронив рідну землю, житиме в наших серцях вічно. Світла пам’ять і слава Герою!

Анастасія ШКВИРА, района газета «Колос»

Переглядів: 1840 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2016  »