Четвер, 23.11.2017

Головна » 2016 » Лютий » 19 » Погребищани вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні
Погребищани вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні

Через дев'ять років після того, як українці вперше масово вийшли на головну площу країни, щоб відстояти свої права, історія повторилася. Два роки тому люди з надією на те, що їх почує влада, і Україна стане ближчою до Європи, знову зібралися на Майдані Незалежності. Україна не стала зволікати з відповіддю - Майдан обріс барикадами, протестувальники озброїлися "коктейлями Молотова" і бруківкою, а Київ отримав підтримку всіх регіонів країни. В ім'я майбутнього якої люди жертвували своїми життями. Сьогодні - вже друга річниця Майдану.

В рамках районних заходів з нагоди відзначення подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні 19 лютого 2016 року в м. Погребище біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні відбувся мітинг за участі керівництва району та міста, представників політичних партій, громадських та релігійних організацій, мешканців та гостей міста.

Голова райдержадміністрації І. Вінник у своєму виступі зазначив: «Сьогодні ми зібралися тут, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття. Здавалось би, доля нарешті подарувала нам унікальну можливість стати незалежною Європейською державою, але історія повернула ще одні Крути. І знову молодь, студенти, школярі вийшли на майдан, вибираючи свою гідність. Нація потребує активності, єдності, самопожертви…». Закликав вшанувати Героїв Небесної Сотні і всіх загиблих борців за соборність та незалежність України хвилиною мовчання.

Депутат районної ради, волонтер, учасник Революції гідності С. Скарбовійчук поділився спогадами про пережите під час подій 17-21 лютого 2014 року. Він закликав усіх присутніх на мітингу не бути байдужими і згуртуватися, щоб відстояти сьогодні, в умовах російської агресії, єдність держави і незалежність, відстояти європейський вибір в ім’я загиблих на Майдані, загиблих учасників АТО. Сергій Миколайович процитував слова матері одного із загиблих Героїв Небесної Сотні, які вона проголосила під час похорону свого сина: «Я прощаю своїх ворогів, я прощаю політиків, які довели ситуацію до смерті мого сина – я ніколи не пробачу тих, хто за 50-100 гривень, за гречку продались під час виборів і довели цим країну до кривавих подій».

Погребищани вшанували память Героїв Небесної сотні

Переглядів: 472 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0