Головна » 2016 » Лютий » 4 » Повинні готувати саме такі базові професійно-технічні заклади
Повинні готувати саме такі базові професійно-технічні заклади

«Сьогодні цілком очевидно: спеціалістів, які використовують в аграрному бізнесі складну техніку, повинні готувати саме такі базові професійно-технічні заклади»,- Валерій Коровій

Таку високу оцінку роботи колективу вищого професійного училища №42 м.Погребище надав голова ОДА, відвідавши навчальний заклад в ході робочої поїздки до Погребищенського району.

Валерій Коровій ознайомився із навчально - виробничою базою вищого професійного училища №42, зокрема, поцікавився роботою модернізованих класів з виробничого навчання для водіїв та кухарів.

Голова ОДА виявив жвавий інтерес до якості військової підготовки учнів, а також оглянув зразки продукції, виготовленої руками учнів із овочів, вирощених в учбовому господарстві ( віднедавна в училищі налагоджено виробництво сухих борщів для учасників АТО).

Очільник області назвав вище професійне училище №42 дуже позитивним прикладом добре організованої роботи: «Мова йде не лише про підготовку висококваліфікованої робочої сили, а про якісно нове вирішення дуже серйозних соціальних проблем, які накопичились у сільській місцевості, зокрема - про соціальну адаптацію молоді».

Голова ОДА зазначив, що «використовуючи сучасну сільськогосподарську техніку, завдяки правильно поставленій роботі, училище може на госпрозрахункових засадах заробляти досить значні фінансові ресурси».

Він також відмітив, що саме такі успішні заклади, як вище професійне училище №42 м. Погребище, прагнуть більшої самостійності : «тож потрібно вносити зміни в Статут,надаючи їм більше прав у прийнятті самостійних рішень, водночас контролюючи їх діяльність».

Для потреб навчального процесу, училище №42 має учбове господарство, в розпорядженні якого є 223,5 га землі, в т.ч - 177 га ріллі.

Училище готує кваліфікованих робітників для сільськогосподарського виробництва області на базі 9-ти та 11 класів. За час існування, навчальний заклад підготував для потреб народного господарства країни близько 4000 кваліфікованих спеціалістів.

В середньому кожного року в навчальному закладі здобуває професійну освіту більше як 420 учнів, а також близько 50 слухачів. Станом на 1 січня 2016 року в училищі навчається за державним замовленням 431 учень та 25 слухачів, які направлені на навчання Обласним центром зайнятості.

За соціальним станом в училищі на сьогоднішній день навчається 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 7 дітей-інвалідів, з малозабезпечених сімей 80 дітей, 30 дітей з багатодітних сімей, 60 дітей мають одного із батьків. За останні роки план державного замовлення на 1 курс навчання становить 160 учнів. Така ж приблизно кількість висококваліфікованих робітників випускається кожного року з училища. Працевлаштування становить в межах 90%.

Для фізичних та юридичних осіб проводиться курсове навчання водіїв автотранспортних засобів категорій «А», «В», «С», «С1», «Д», «Е».

Училище активно розвиває міжнародну співпрацю з навчальним закладом Франції - професійним ліцеєм ле-Шенуа м. Монтаржі.

Довідка:
  Матеріально-технічна база училища налічує 24 навчальних кабінети і 8 навчальних лабораторій, навчально-виробничу майстерню. В користуванні -15 тракторів , 4 комбайни та 15автомобілів -. Навчальні комп'ютерні лабораторії оснащені 75 комп'ютерами. Бібліотека училища та адміністративний корпус, підключені до мережі Internet та мають безпарольний доступ до мережі Wi-Fi.

Сьогодні училище розвивається та вдосконалюється, змінюється і шукає власну нішу на ринку освітніх послуг. В нинішніх умовах розвитку суспільства на перший план виходить якість та ефективність підготовки кваліфікованого робітника, який за рахунок власних знань та ініціативності зможе бути конкурентноздатним на ринку праці.

Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Повинні готувати саме такі базові професійно-технічні заклади

Переглядів: 2034 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0