Четвер, 18.01.2018

Головна » 2015 » Листопад » 26 » Про граблі, капусту і вибори голови Погребищенської районної ради
Про граблі, капусту і вибори голови Погребищенської районної ради

26 листопада відбулася раніше анонсована перша сесія районної ради сьомого скликання. Почалася офіційна частина з вручення батькам нашого земляка Романа Башняка ордена Б. Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Першим питанням, яке було заплановане на розгляд сесії, став звіт голови Погребищенської районної виборчої комісії Валентини Гончаренко про підсумки виборів депутатів Погребищенської районної ради і визнання їх повноважень. Було оприлюднено остаточні списки депутатів, обрано секретаріат.

Один з громадських активістів, очевидячки слідуючи моді на с/г знаряддя праці, приніс, ні, не вила, а граблі, які мали дати зрозуміти депутатам, що не варто наступати на них двічі і пам’ятати про тих, хто орудує тими граблями біля землі.

Для того, аби перейти до головного, тобто до обрання голови районної ради, було обрано тимчасову президію з п’яти осіб. Суперечки виникли вже при визначенні тимчасового головуючого. Зійшлися на кандидатурі Сергія Огородника. Після обрання лічильної комісії, до складу якої увійшли представники всіх партій, представлених у райраді, і затвердження форми бюлетеня для таємного голосування, перейшли до основної страви — винесення кандидатів на «булаву» місцевого розливу. Від «Солідарності» було запропоновано кандидатуру Володимира Павлюка, від Народної партії — Володимира Олексієнка, від «Батьківщини» — Сергія Волинського. Традиційно кожен з кандидатів виступив з передвиборчою промовою.

Володимир Павлюк наголосив, що пріоритетом у його діяльності в якості голови районної ради стане залучення грантів, легалізація заробітних плат, залучення інвесторів, створення нових робочих місць... Володимир Олексієнко пояснив, чому вирішив «повторно увійти в ту саму річку», наголосивши на тому, що виступатиме проти децентралізації та докладе зусиль для створення комунальних господарств в територіальних громадах та відновить роботу деяких підприємств.

Сергій Волинський, озвучивши основні проблеми, актуальні для мешканців району, пообіцяв продовжувати опікуватися конкретними об’єктами соціальної сфери і пояснив, що потенційні інвестори тікають з району через те, що певні представники влади підставляють кишеню, куди не треба.

Під час запитань і обговорення кандидатур розгорілися серйозні баталії, комусь ставили на карб відсутність досвіду, комусь — минулі «досягнення» і пасивну позицію… Порушувалися питання діяльності агрохолдингів, руйнації доріг, пригадали навіть дармову капусту. Тимчасовий головуючий оприлюднив цікаву цифру: виявляється районний бюджет недоотримав понад 3 млн. гривень податків від ТОВ ПК «Зоря Поділля», які пішли в Гайсин (за місцем реєстрації агрохолдингу).

Перший етап голосування пройшов з такими результатами : Сергій Волинський — 12 голосів, Володимир Олексієнко — 10, Володимир Павлюк — 10. Природно, за старою доброю традицією депутати обмінялися звинуваченнями в продажності і зраді. У результаті підкилимових домовленостей Володимир Олексієнко зняв свою кандидатуру, а натомість запропонував Ігоря Гордійчука, який розповів про себе і власну програму, зауваживши, що саме за часу його роботи в райраді почали освоюватися перші грантові проекти.

Наступний тур голосування виявив лідерів: представник «Батьківщини» отримав 12 голосів, кандидат «Солідарнорсті» також 12, і висуванець Народної партії — 9 голосів.

Третя спроба, в якій взяли участь Сергій Волинський і Володимир Павлюк, стала фінальною і нарешті виявила переможця — Володимира Павлюка, котрий здобув необхідних 18 голосів, за його опонента проголосували 15 депутатів. На цьому ж засіданні новообраного голову було приведено до Присяги. У своїй «інавгураційній» промові він пообіцяв виправдати довіру, покладену на нього і «почути всіх», хто налаштований на конструктивну співпрацю.

Л. Мусієнко, кореспондент районної газети «Колос»

Про граблі, капусту і вибори голови Погребищенської районної ради

Переглядів: 1185 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0