Головна » 2016 » Січень » 12 » Про отримання електронного доступу пенсіонерів до своїх пенсійних справ
Про отримання електронного доступу пенсіонерів до своїх пенсійних справ

У Вінницькій, Дніпропетровській, Київській та Херсонській областях запроваджено пілотний проект системи обслуговування громадян органами Пенсійного фонду на базі централізованих інформаційних технологій.

Постійне підвищення якості обслуговування громадян, забезпечення повноти та оперативності відповідних послуг – основні пріоритети в роботі Пенсійного фонду України.

Саме тому протягом 2015 року Фонд працював на створення централізованої системи призначення та виплати пенсій на базі електронної пенсійної справи. Головною метою її створення є запровадження автоматизованої обробки даних і документів із забезпечення максимальної доступності громадян до послуг, які надає Пенсійний фонд, незалежно від місця їхнього проживання.

Згідно з такою системою передбачено запровадження нових методів прийому громадян за принципом бек-офісу та фронт-офісу, це дасть змогу не тільки відмовитись від величезного паперового документообігу, а й спростити процедури прийому та обслуговування громадян, істотно скоротити час їхнього спілкування з Фахівцями Фонду. Вся інформація про особу відразу потраплятиме в електронну пенсійну справу, яку формуватимуть під час першого звернення громадян в Пенсійний фонд та оброблятимуть за допомогою централізованої системи призначення та виплати пенсій. Ця система буде єдиною для усіх управлінь Фонду, захищеною за сучасними стандартами, що унеможливлює втрати персональних даних та витік інформації.

Насправді процедура дуже проста: для призначення пенсій людина подаватиме працівникові фонду всі оригінали потрібних документів (паспорт, трудову книжку тощо), потім їх сканують (оцифровують) і формують електронну пенсійну справу. Фахівець Пенсійного фонду заповнює в електронній формі заяву про призначення пенсій й роздруковує її, а людина, якій призначають пенсію, лише посвідчує цю заяву своїм підписом.

Електронні пенсійні справи, які міститимуть скановані пенсійні документи, а також усі розрахунки під час призначення та перерахунку пенсій , і становитимуть основний пенсійний архів.

Передбачено також, що пенсіонери зможуть у будь-який час через Інтернет ознайомитись з даними своєї пенсійної справи за допомогою електронного цифрового підпису.

Поступове запровадження централізованої системи призначення та виплати пенсій розпочато з 1 січня 2016 року відповідно до затвердженого графіку введення її в експлуатацію в усіх регіонах України.

С. КИЛІВНИК,
  перший заступник начальника управління пенсійного
  фонду України у Погребищенському районі

Про отримання електронного доступу пенсіонерів до своїх пенсійних справ