Головна » 2015 » Грудень » 25 » Тиждень права у Погребищенському районі
Тиждень права у Погребищенському районі

Відповідно до Указу Президента України від 08.12.2008 року №1149 в Україні започатковано проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, яке відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

З метою виконання зазначеного Указу та розпорядження КМУ від 26.08.2015 року №871-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2015 році Всеукраїнського тижня права» Погребищенською районною міжвідомчою координаційно-методичною радою з правової освіти населення затверджений відповідний план заходів, спільними виконавцями якого стали Погребищенське районне управління юстиції, Погребищенське відділення поліції Хмільницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області, Погребищенський сектор кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області, відділ освіти райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ВПУ №42, сектор з питань сім’ї, молоді та спорту райдержа-дміністрації та ін.

За активної співпраці всіх зазначених структур було проведено ряд заходів, таких як: правові лекторії, круглі столі та зустрічі, на яких обговорювались питання, що стосуються основних прав і свобод людини та громадянина.

Так, зокрема, 9 грудня 2015 року в приміщенні актового залу ВПУ №42 м. Погребище відбулася зустріч з головним спеціалістом Погребищенського РУЮ Мельник Т.М., ст. інспектором Погребищенського ВП Хмільницького ВП ГУНП у Віницькій області Шайгородським О.О, інспектором Погребищенського сектору КВІ управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області Тетеруком А.В на тему «Права та обов`язки учнів».

На зустрічі піднімалися питання вчинення адміністративних правопорушень і відповідальності неповнолітніх осіб, наводились статистичні дані вчинених правопорушень неповнолітніми у Погребищенському районі у 2015 році. Особлива увага була приділена антикорупційній політиці нашої держави. Крім того, обговорювались права і обов`язки учнів навчальних закладів.

10 грудня 2015 року відділом освіти райдержадміністрації було проведено «круглий стіл» на тему «Незнання законів – не звільняє від відповідальності» для голів учнівського самоврядування, голів батьківських комітетів, педагогів-організаторів та вчителів правознавства. Захід відкрила начальник відділу освіти Бутенко З.М. В ході проведення заходу обговорювались питання правової освіти молоді, відповідальності неповнолітніх за вчинення адміністративних правопорушень, роботи служби у справах дітей з профілактики насильства та інших негативних явищ. Представники органів учнівського самоврядування поділились вдалим досвідом проведення правових заходів у школах району.

Зацікавила студентів (членів гуртка «Юний правознавець» ВПУ №42) проведена 8 грудня 2015 року ознайомча екскурсія до Погребищенського ВП, де дітям продемонстрували реальні умови утримання осіб в ізоляторі тимчасового тримання, та музею поліції.

Сектором з питань сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації 9 грудня 2015 року ініційовано засідання «круглого столу» на тему «Запобігти і зупинити насильство». Метою даного засідання було скоординувати роботу служб щодо покращення профілактичної роботи з попередження та профілактики насильства в сім’ї. У заході взяли участь голова районної державної адміністрації І.Вінник, завідувач сектору з питань сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації І. Махначова, головний спеціаліст служби у справах дітей О. Цимбалюк, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т. Скарбовійчук, начальник сектору Погребищенського відділення поліції Хмільницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області, старший лейтенант В. Бондарук, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації П. Коротун, на-чальник районного відділу юстиції П.Насінник та начальник Погребищенсь-кого РС КВІ УДПтС у Вінницькій області Л.Жовтобрюх. Учасники «круглого столу» проаналізували роботу в районі по запобіганню та протидії насильству в сім’ї, намітили ряд заходів по питанню поліпшення профілактичної роботи щодо попередженню насильства в сім’ї.

Погребищенським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 8 грудня 2015 року проведена зустріч з опікунами та піклувальниками на тему «Соціальний захист дітей, що знаходяться під опікою та піклуванням», а також тренінг для першокурсників ВПУ «Чи знаєш ти про свої права та обов’язки?».

В усіх навчальних закладах району проведено Всеукраїнський урок на тему «Права людини», а в бібліотечних закладах організовано книжкові виставки та презентації видань про права людини, а також оновлено куточки правових знань.

Секретар МКМР з правової освіти населення Мельник Т.М.

Тиждень права у Погребищенському районі

Переглядів: 2072 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0