Головна » 2015 » Листопад » 28 » У м. Погребище вшанували жертв Голодоморів
У м. Погребище вшанували жертв Голодоморів

27 листопада у м.Погребище відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів за участю керівництва району, представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, організацій та установ, учнівської молоді та студентства, громадськості та засобів масової інформації.

Захід розпочався з траурної ходи та покладання квітів, колосків, запалених лампадок до пам’ятного знаку, який знаходиться на кладовищі по вулиці Коцюбинського.

У виступі голова районної ради В.Павлюк зазначив, що події голодомору – наслідок не об’єктивних причин, а державної політики більшовицького керівництва - насильницької колективізації сільського господарства. Адже вістря цього жахливого нелюдського апокаліпсису було спрямоване в першу чергу проти українського селянства, яке було і є не тільки годувальником та захисником рідної Вітчизни, а й носієм української ідентичності, високих християнських цінностей, моралі, поведінки, джерелом духовності та культури. Вшанування жертв Голодоморів в Україні - це є не лише жестом із відновлення історичної пам'яті, але й моральним обов'язком усіх поколінь.

Завершуючи свій виступ Володимир Євгенович наголосив: «Разом з усіма українцями о 16 годині 28 листопада запалимо свічку у вікні своїх осель і пом‘янімо кожну душу, кожну жертву, кожного мученика. В ці ж хвилини схилімо голови перед пам’яттю про мільйони українців та наших земляків, яким страшний голод не залишив права на життя.»

Мітинг-реквієм завершився тематичними читаннями учнів Погребищенських ЗОШ І-ІІІ ст. №1 і №2 та відправленням заупокійної молитви.

Архівні документи та зібрані свідчення очевидців Голодомору стверджують, що в Погребищенському районі страшний голод 1932 / 33 – х років забрав біля 14 тисяч жителів району - це майже 45 відсотків теперішньої чисельності жителів нашого району. Їх імена навічно увійшли у «Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні».

28 листопада 2015 року в територіальних громадах Погребищенського району відбудуться заходи по вшануванню пам’яті жертв Голодоморів в Україні.

громадськістю апарату райдержадміністрації

У м. Погребище вшанували жертв Голодоморів