Головна » 2016 » Лютий » 1 » У Новофастові відкрили меморіальну дошку капітану Роману Башняку
У Новофастові відкрили меморіальну дошку капітану Роману Башняку

На фасаді Новофастівської школи відкрили меморіальну дошку на честь випускника Романа Башняка, героїчно загиблого в АТО. Капітан, командир взводу 3 роти танкового батальйону 30 механізованої бригади ЗСУ, який ціною власного життя боронив мир, не допускаючи ворога у глиб країни, тепер щоранку зустрічатиме дітей дорогою на навчання, виховуватиме патріотизм молодого покоління та спонукатиме схилити голову перед подвигом захисника України.

Минулої неділі, 31 січня, важко було стримати сльози усім, хто зібрався на шкільному подвір’ї, — ріднім, друзям та бойовим побратимам героя, керівництву району, очільнику громади, педагогічному колективу, учням та усім небайдужим, хто свято шанує пам’ять про Героя.

Багато теплих слів прозвучало цього дня на адресу захисника Батьківщини, мужнього патріота. Усі згадували про нього як про прекрасну людину, надійного друга і товариша, доброго і люблячого сина, чоловіка і батька.

Перед присутніми виступили голова райдержадміністрації Іван Вінник, військовий комісар Олександр Тригуб, голова села Леся Шепетя, директор школи Валерій Миронюк, класний керівник Іван Самборський, мама загиблого Валентина Михайлівна, донька Анастасія.

Виступаючі наголошували на високих загальнолюдських якостях Романа. Кожен хотів розділити горе рідних і сказати добре слово про нього.

Сільський голова Леся Шепетя у своєму виступі подякувала підприємству ТОВ «ПК «Зоря Поділля» за виготовлення меморіальної дошки пам’яті земляка. Повідомила, що заініціативи депутатів сільської ради у Новофастові планується встановити пам’ятник на честь наших захисників.

Мовив слово на меморіальному зібранні і батько загиблого в зоні АТО Романа Грушка, генерал-майор Микола Терентійович Грушко. Він сказав, що якби не наші діти, то не зрозуміло було б чим ми засівали землю — чи градами, чи снарядами. А завдячуюючи таким, як Роман, засіяли таки пшеницею. Вони не ховалися, не шукали собі хвороб, не робили «груп інвалідності», а вчинили як справжні герої. І дуже хочеться, щоб влада не відверталася від сімей загиблих або поранених, бо дуже боляче коли говорять: «Ми вас туди посилали».

Крізь сльози мати Героя пригадала останні телефонні розмови зі своїм сином.

— Герої не вмирають. Один із тих, хто захищав нас, мій тато. Все, що від нього залишилось, — моє життя, яке він дав і так мужньо оберігав. Ми повинні пам’ятати наших героїв, — закликала присутніх пам’ятати захисників, їх вчинок і мужність донька Анастасія.

Присутні запалили лампадки та поклали квіти до меморіальної дошки, вшанували пам'ять Романа Башняка і всіх, хто загинув в зоні АТО, хвилиною мовчання.

Настоятель Святомихайлівського храму УПЦ Київського патріархату отець Олег Харчук освятив дошку.

Н. Синюченко, виконуюча обовязки головного редактора районої газети «Колос»

У Новофастові відкрили меморіальну дошку капітану Роману Башняку

Переглядів: 1380 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0