Неділя, 18.03.2018
Вітаю вас, Гість | RSS |
Європейський Союз

Європейський Союз

Статистика

Яндекс.Метрика

Рейтинг@Mail.ru

Проверить тИЦ и PR

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2016 » Січень » 27 » Військова служба за контрактом - майбутнє української армії
17:01
Військова служба за контрактом - майбутнє української армії

  У час, коли в країні триває неоголошена війна, нашій державі потрібна професійна армія. Якісно підготовлений солдат-контрактник — це важлива ланка обороноздатності країни, що піклується про забезпечення цілісності і недоторканості нашої держави.

  Ми звернулись до військового комісара Погребищенського РВК Тригуба Олександра Степановича з проханням дати роз’яснення щодо даного питання.

  — Президент України — Верховний Головнокомандувач Збройних сил України неодноразово наголошував, що влада має твердий намір здійснити перехід до комплектування армії військовослужбовцями за контрактом. Глава держави зауважив, що для ефективної реалізації цього завдання необхідно здійснити низку заходів щодо підвищення конкурентоспроможності військової служби, впровадити механізми мотивації для залучення молодих людей на військову службу за контрактом та продов­ження ними контрактів на наступні періоди.

  — Олександре Степановичу, а конкретніше про пільги…

  — Почну з грошового забезпечення. З 1 січня 2016 року для рядового складу зарплата становить від 7000 грн., для сержантського (старшинського) — від 7550 тис. грн., зокрема: для солдат (стрільців) — 7000 грн.; для командирів відділень (сержантів) — 8000 грн.; для командирів взводів — 9500 грн.; для командирів рот — 11 000 грн.

  Це реальне грошове утримання, яке вже отримали військовослужбовці в січні 2016 року.

  Окрім того, передбачаються додаткові щомісячні виплати в разі несення служби в зоні АТО — 4200 грн., а також під час бойових дій — 7000 грн.

  Крім цього, один раз на рік надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових проб­лем у розмірі місячного окладу грошового утримання; у разі відбуття в щорічну чергову відпустку виплачується грошова допомога на оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення; при переїзді до нового місця військової служби в інший населений пункт виплачується грошова допомога у розмірі 100% місячного грошового забезпечення на військовослужбовця та 50% місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї.

  Соціально-правовий захист військовослужбовців, перспективи кар’єрного росту та переваги військової служби за контрактом: стабільне грошове забезпечення та поетапне його зростання; можливість кар’єрного зростання та отримання надбавки за професійну майстерність; можливість брати участь у миротворчих операціях та інших заходах міжнародного військового співробітництва. Зарплатня 1000—1200 євро; право на безкоштовне отримання заочної вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» (після закінчення терміну першого контракту); речове забезпечення у відповідності до визначених норм і термінів; безкоштовні обіди у робочі дні (або за бажанням отримання грошової компенсації у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду). Під час виконання заходів нав­чально-бойової підготовки у таборах та навчальних центрах — триразове харчування; отримання безоплатної кваліфікованої медичної допомоги у військово-медичних закладах охорони здоров’я військовослужбовцями та членами їх сімей; право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристичних базах Міністерства оборони України, але не більше одного разу на рік; можливість отримання безкоштовного житла за рахунок держави; щорічна відпустка зі збереженням грошового, матеріального забезпечення тривалістю від 30 до 45 календарних днів (у залежності від вислуги років); можливість отримання первинного офіцерського звання військовослужбовцями сержантського (старшинського) складу, які мають вищу освіту; отримання права на пенсійне забезпечення незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше або в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, за наявності трудового стажу 25 років і більше, із яких не менше, ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в інших силових органах; військовослужбовці за контрактом забезпечуються кімнатами в гуртожитках в/ч, або їм виплачується компенсація за наймане житло за ме­жами частини.

  Робочий день з 9 до 18 або з 8 до 17 та 4 добові наряди (вахти) на місяць, після яких надаються вихідні. Військовослужбовці за контрактом мають можливість вільного пересування за межами військової частини у позаслужбовий час.

  — Які вимоги до бажаючих проходити службу у Збройних силах України за контрактом?

  — Перехід на комплектування військових частин та підрозділів військово­службовцями за контрактом — фактично найголов­ніша частина реформи Збройних сил України. Тому ми зараз проводимо широку рекламно-агітаційну кампанію щодо залучення працівників підприємств, студентів, учнівської молоді та жителів нашого району на контрактну службу у вітчизняні Збройні сили із загальною метою — професіоналізації української армії.

  На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби: військовослужбовці, які прослужили на строковій військовій службі не менше шести місяців, громадяни призовного віку, які мають вищу або професійно-технічну та повну середню освіту і не проходили строкової військової служби, військовозобов’язані, а також жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою віком від 18 років — на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

  На військову службу за контрактом приймаються громадяни чоловічої статі, які визнані військово-лікарськими комісіями придатними за станом здоров’я до проходження військової служби і мають відповідну фізичну підготовку, та громадяни жіночої статі, які придатні за станом здоров’я до проходження військової служби в мирний час.

  Право підписання конт­ракту від імені Міністерства оборони України з особами, які вступають на військову службу і призначаються на посади рядового, сержантського і старшинського складу, надається командиру (начальнику), який має право видавати накази по військовій частині.

  Перший контракт з солдатами, матросами, сержантами і старшинами з числа військовослужбовців строкової військової служби, військовозобов’язаними і жінками, прийнятими на військову службу за конт­рактом на посади рядового, сержантського і старшинського складу укладається на строк не менше 3 років. Військовослужбовці, в яких закінчився строк контракту і які досягли граничного віку перебування на військовій службі, можуть бути залишені на службі за їхнім бажанням після укладення нового контракту на строк не більше 5 років.

  Залишення зазначених військовослужбовців на військовій службі здійснюється лише за наявності висновку військово-лікарської комісії про їх придатність за станом здоров’я до військової служби.

  Після закінчення строку військової служби, визначеного першим контрактом, вона може бути продовжена за новим контрактом посадовою особовою, яка має право приймати на військову службу за конт­рактом на посади рядового, сержантського і старшинського складу, на строк від 3 до 5 років щоразу до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

  Граничний вік перебування на військовій службі для військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом, встановлений до 45 років.

  — А чи можна розірвати контракт і в яких випадках?

  — Контракт укладається в письмовій формі у двох примірниках, підписується особою, яка вступає на військову службу, і представником Міністерства оборони України, скріпляється гербовою печаткою військової частини і зберігається кожною із сторін.

  Контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять службу за контрактом, звільняються з військової служби: а) після закінчення строку контракту; б) за віком — у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі; в) за станом здоров’я — на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби; г) у зв’язку із скороченням штатів — у разі неможливості використання на службі у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів; д) через сімейні обставини або інші поважні причини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України; е) за службовою невідповідністю; є) у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем; ж) у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту командуванням; з) у зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

  — І на завершення, куди звертатись бажаючим?

  — По питаннях оформлення кандидатів на військову службу за конт­рактом звертатись до Пог­ребищенського районного військового комісаріату за адресою: м. Погребище, вул. Б. Хмельницького, 81, тел.: (04346) 2-21-58 щоденно з 8 до 17 год. За матеріалами районної газети «Колос»


 
Військова служба за контрактом - майбутнє української армії

Військова служба за контрактом - майбутнє української армії


 
Переглядів: 2530 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Січень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода в Погребищі

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Валюта в Погребищі
Вибір кольору: